Автор Тема: Защо съм български националист?  (Прочетена 18133 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен logx

• Senior Member
  • Публикации: 933
  • Обичайте Родината си!
    • Български националисти
Re: Защо съм български националист?
« Отговор #60 -: Март 17, 2009, 19:18:02 »
Добре дошла, Павлова!
И така животът продължава
вечният си мъдър кръговрат.
Някой постоянно оцелява,
защото други срещу бурята, стърчат.

guest1694

• Гост
« Отговор #61 -: Март 19, 2009, 09:28:09 »
Само не пропускайте да посочите автора на текста,, който сте публикували - МО - ВМРО - София...

Неактивен Anneti

• Forum Member
  • **
  • Публикации: 122
« Отговор #62 -: Март 19, 2009, 16:00:45 »
Добре заварили :)
Цели сме изгорели от парене и пак не знаем да духаме!

Неактивен BMPO

• Senior Member
  • Публикации: 630
« Отговор #63 -: Март 20, 2009, 11:28:05 »
Защото всеки уважаващ себе си човек требе да е националист.

Ти си толкова националист, колкото съм аз трамвай.

http://video.data.bg/339/%D0%9D%D0%B0%D1%83%D1%87%D0%BD%D0%B8/69779/%d0%b0_%d1%82%d0%b8_%d0%b3%d0%be%d1%80%d0%b4_%d0%bb%d0%b8_%d1%81%d0%b8_%d1%87%d0%b5_%d1%81%d0%b8_%d0%b1%d1%8a%d0%bb%d0%b3%d0%b0%d1%80%d0%b8%d0%bd

ето ти причина като толкова искаш :)

Дегенератски клип, съставен от българин с дегенератско мислене.
Очевидно се подчертава консуматорското мислене на потребителя на този клип и се пропагандират ненормални нещо от сорта на евреи, създали хапчето антибебе, инжинери-тъпанари работили против собствената си страна, както и болни юдеомасонски книги на Никола Димков, използвани от световните чифути за мангализация на обществото и превръщането на човешката личност в консуматор-потребител.
« Последна редакция: Март 20, 2009, 11:37:14 от BMPO »
ВМРО - Вътрешна Македонска Революционна Организация
ВМРО-БНД - Влашка Милиционерско-Разбойническа Организация - Бивши и Настоящи Доносници
Спрете кражбата на името!

Неактивен императора123

• Junior Member
  • *
  • Публикации: 5
« Отговор #64 -: Март 26, 2009, 16:15:09 »
защото обичам страната и народа си,битът и културата както и историята на страната си
'Войната - това е пътят на измамата.
Затова ако ти можеш нещо, показвай на противника, че не можеш;
ако се възползваш от нещо, показвай че не се възползваш;
даже да си близо, показвай, че си далеч ...
Нападай го, когато не е готов,
атакувай, когато не очаква''

Неактивен human

• Junior Member
  • *
  • Публикации: 9
« Отговор #65 -: Декември 28, 2009, 03:01:19 »
Надявам се да не постъпите комунистически и да ми изтриете публикацията, подобно на другите подобни форуми. Аз не целя да се заяждам, а да разбера какво точно е това, за което се борите...

Логично е да се търси основата на всяко нещо и чак след това човек да формира своите убеждения.
А основата е, че човек има преди всичко право свобода на мисълта. Чак след него се нареждат всякакви националистически или религиозни идеали. Аз съм преди всичко човек и след това българин или какъвто там ме нарекат.
Национализмът е скрит вид РОБСТВО, защото ако човек случайно направи греха да изкаже искрено негативен коментар срещу дадена национална ценност, той бива демонизиран, наричан „национален предател” и дори заплашван. А България не е перфектна, както не е перфектна никоя друга държава.
Национализмът е ограниченост, принудителна „обич” към народ и земя, само защото си се родил на нея. На сила хубост не става.
Най-лошото е насаждането на омраза към другите народи. Или гордостта „ние сме най-великите”, защото еди кой си, през еди коя си година, избил еди колко си хора.

Нормално е да харесвате родината си, щом от малки са ви го натяквали.
България, както и всяка друга държава, не е изолирана от останалият свят. Използваме идеи, технологии и ресурси дошли от най-различни краища на света. Историята е показала, че комунистическите държави, изолирани от останалите, не са постигнали кой знае какъв прогрес.

Какво печели човек като стане националист? Аз лично виждам хора, които се гордеят със зверства на първобитни племена и с отдавна неактуални писатели живели преди векове. Каква е перспективата?

Призовавам вместо постоянно да лежите стари подвизи и на подигравки към по-слабо развитите народи, да се ориентирате към по-прогресивни проекти.

Моля, ако има коментари да са аргументирани, не емоционални...
« Последна редакция: Декември 12, 2016, 20:07:57 от Hatshepsut »

Неактивен Нестор

• Senior Member
  • Публикации: 865
« Отговор #66 -: Декември 28, 2009, 11:22:36 »
Ей ,омбре ,какви ги дрънкотиш? Ходи ги развивай тези теории в туркестан или в юдейско,да ти счупят главата с камъни.   

Неактивен Радко

• ιYι Свободен- Социален- Национален! ιYι
  • Adviser
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 1225
  • ιYι Не предавай, не лъжи, обичай Родината! ιYι
    • Ген. Христо Чаракчиев
  • Интереси: Националсоциализъм
  • Зодия: Aquarius Aquarius
  • Religion: Atheism Atheism
« Отговор #67 -: Декември 28, 2009, 11:39:53 »
Цитат
Аз съм преди всичко човек и след това българин

Не хюман, преди всичко сме живи същества, след това хора и чак след това сме българи.
В същия ред на мисли, значи не трябва да ядеш месо, защото нали и животните са живи същества, как ще ядеш такива като нас, само защото са няколко хиляди години назад в еволюцията си.
Ами растенията ( дървета, цветя) и те са като нас, живи същества....

П.П. Това дето го написах са пълни глупости, ама то и в твоята тема няма никакъв смисъл...

Неактивен human

• Junior Member
  • *
« Отговор #68 -: Декември 28, 2009, 12:12:05 »
Не говорим нито за растения, нито за животни, а за човешките видове. По твойта логика дай да трепем малките деца по пътя, че са по-глупави и слаби от нас... Ако смятате другите народи за по-низши, престанете да им използвате техниката, да им карате колите и да им гледате филмите.

Абсурдно е да вярвате в това, че прадедите ви са правели секс само помежду си и че сте с "чиста кръв". Къде точно започва понятието "българин" и къде свършва? Какви са тия религиозни фанатизми като "краен национализъм"? Кви са тия назадничеви идеологии от панти века? В тоталитарно общество ли искате да живеете?

Според мен сте се събрали тук, просто за да си намерите оправдание да биете хора и да мразите, ужким защитавайки България.

Как очакваш другите да ти отговарят обективно и без емоционални изблици, след като ти самият не го правиш?
[Absinthia]

« Последна редакция: Декември 28, 2009, 12:30:55 от Absinthia »

Неактивен Нестор

• Senior Member
  • Публикации: 865
« Отговор #69 -: Декември 28, 2009, 13:05:29 »
Кого мразим и бием бе,джанъм,а вий що биете негрите,а?Ние сме потърпевшите ,нас ни мразят и ни тормозят,а ние си траем ,ето самата истина.Толеранция,търпение като ни мачкат и мисъл за недоволство да не ни спохожда ,за това ли призоваваш.Недей да очакваш чак такъв мазохизъм.Трябва поне да сме наясно с положението ,това и обсъждаме,никой не се е напънал да избива еврейските ти събратя.

Неактивен logx

• Senior Member
  • Обичайте Родината си!
    • Български националисти
« Отговор #70 -: Декември 28, 2009, 13:20:00 »
Първо - добре дошъл от нечии анархистки форум, където чета, чувам и разбирам, че само такива неща се коментират. Не си първия, не си последния.

Второ - нека отговоря:

Цитат
Надявам се да не постъпите комунистически и да ми изтриете темата, подобно на другите подобни форуми. Аз не целя да се заяждам, а да разбера какво точно е това, за което се борите...
Не, няма да ти изтрием темата /поне аз, надявам се, че никой друг от екипа не би го направил/, защото с право може да попиташ "за какво се борим".

Цитат
Логично е да се търси основата на всяко нещо и чак след това човек да формира своите убеждения.
Основата на онова, което търсиш няма да намериш тук, а ще намериш като отидеш у своето село /ако имаш такова/, като питаш баба си, дядо си /ако са живи, както и пра-баба си и пра-дядо си /ако и те са живи/ какви хара са, що са, с какво са се занимавали, какви неща са правили, колко са се трудили, за да построят къщата си, от къде са дошли, какви са техните деди, за да разбереш своите деди. Така ще намериш основата. Тук никой не може да ти я даде.

Цитат
А основата е, че човек има преди всичко право свобода на мисълта.
Естествено. Едва ли тук някой ще ти каже обратното. А ако има такива - малцина са.

Цитат
Чак след него се нареждат всякакви националистически или религиозни идеали.
Да. Човек има правото на свободна мисъл, на собствено мнение и да бъде такъв, какъвто пожелае. Един избира да бъде изнасилвач, той има свобода на избора и на мисълта си. Друг избира да бъде чуждопоклонник и отива в САЩ, развива тяхната икономика и забравя за своята Родина България. Е, той е свободен, има свобода... Обаче според законите първия е подсъдим, а втория не. Защо? Хайде ти ми отговори? Можеш ли? Защо предателството спрямо всичко направено от майка ти, баща ти, баба ти и дядо ти /от двете страни/, че и много повече хора зад теб от рода ти не е престъпление, а изнасилването е? /тук държа да отбележа, че НЕ оправдавам изнасилването, нито кражбата, нито кое да е друго престъпление/

Цитат
Аз съм преди всичко човек и след това българин или какъвто там ме нарекат.
Всички сме първо хора /човеци, ако ще го наречи/, а след това сме българи, германци, руснаци, японци и т.н. Което НЕ означава, че трябва второто място - българщината - да бъде забравяна само, защото първо сме хора.

Цитат
Национализмът е скрит вид РОБСТВО, защото ако човек случайно направи греха да изкаже искрено негативен коментар срещу дадена национална ценност, той бива демонизиран, наричан „национален предател” и дори заплашван.
Изречението ти няма никакъв смисъл. Всъщност предполагам си искал да напишеш, че изкаже "положителна", а не "негативна" оценка. В такъв случай смисълът отново не се вижда и усеща... Не знам как да ти отговоря, безмислено изречение е. Скрит вид робство... :-D Явно не сме наясно с някои неща, знам ли.

Цитат
А България не е перфектна, както не е перфектна никоя друга държава.
Естествено, че не е перфектна. Който ги дума тия неща го прави с цел пропаганда, няма как да си кривим душата. България в момента като държава не е перфектна, напротив, тя е УЖАСНА. Абе, какви ги говорим - едва се търпи! Казвам ти го с чиста съвест. Но? Значи ли това, че заради шепа предатели, пед... али и прочее тиквеници, които разориха, разоряват и ще разоряват страната ни ние трябва да им я предостъпим, да им кажем "заповядайте, тя е ваша, правете каквото искате"? Значи ли, че като си намериш жена, създадеш семейство с нея - жена ти е перфектната? Чисти, готви, дава ти любов, гледа децата, води ги на градина, пере те, че и пари ти изкарва и т.н. Да не би някой твой приятел да е перфектен? И нима ти си готов едно приятелство, една любов, една майка - хора все неперфектни - да ги предадеш, да им обърнеш гръб и да им кажеш "си е... майката нещастници" и да идеш при по-добрите хора, при по-перфектната жена и да си оставиш собствената майка? Ако тук отговориш с "да" - лично се изнасяй от форума, защото както каза "първо сме хора", а един "човек" така НЕ би постъпил.

Цитат
Национализмът е ограниченост
Не те знам кой си, що си, но така би ми казал някой партиен секретар от преди двадесет и пет години. А ти до колкото виждам в началото не си настроен особено добре към комунизма?

Цитат
принудителна „обич” към народ
Къде пък видя принудителна обич към народа и родината си? Те ГЕРБ по-скоро ще те принуждават да обичаш Европа и Европейския съюз, не Родината си.
Ако пък имаш предвид, че идеологията изисква тази обич, то е нормално. Идеологията се гради изцяло на обичта и борбата за Родината си. Да бъдеш този, който ще защити, да бъдеш този, който ще остане, ще работи за мизерните пари, но ще го прави, за да бъде в Родината си, за да каже "НЕ, НЯМА ДА МЕ ИЗГОНИТЕ ОТ МОЯ ДОМ".

Цитат
и земя, само защото си се родил на нея
Естествено. Няма нищо случайно на този свят. Всеки заслужил да се роди в държава и да бъде от народ извоювал си първите места сред света с интелект е длъжен да отстоява позицията си. Който не го осъзнава /пр. теб/, е жалка картинка, защото губи един голям смисъл в своя живот.

Цитат
На сила хубост не става.
Естествено. Има хора, които си мислят, че става, да. Това не прави всички националисти такива обаче.

Цитат
Най-лошото е насаждането на омраза към другите народи.
Поредната глупост, която чувам всеки път, когато говорим за национализма.
Патриотизмът и национализмът учат човека да обича Родината си, да я защитава, да я брани, да се грижи за рода си, да се грижи за народа си. И е нормално, когато някой в историята е искал да те погуби, както е и нормално в днешни времена, когато се опитат да те погубят, да се отбраняваш и да се оттърсваш от сганта.
Нима като си стоиш мирно у вас и влезе някой недоброжелателен гост си стоиш мирен?

Цитат
Или гордостта „ние сме най-великите”, защото еди кой си, през еди коя си година, избил еди колко си хора.
Както казах - всякакви хора има. И както отново казах - не всички националисти са едни и същи. Не смятам България и Българите за най-великите, а за велики. И не го правя, защото през дадена година са "избили еди колко си хора", а защото през еди коя си година са ни нападнали с ПЕТТОРНО по-голяма армия, а ние сме се отбранили както подобава. За жалост разни тикви не го осъзнават... Не визирам теб.

Цитат
Нормално е да харесвате родината си, щом от малки са ви го натяквали.
Мда, нормално е. Но не на всеки са го натяквали. Някои хора го осъзнават в последствие, когато просто им дойде времето. На някои пък такова време не идва, но... В историята на рода им е причината. :D

Цитат
България, както и всяка друга държава, не е изолирана от останалият свят. Използваме идеи, технологии и ресурси дошли от най-различни краища на света.
Повече от естествено. За съжаление много от техниките в днешно време, които използваме, включително TFT мониторите, включително уокмени /е, вече сме на mp3 плейъри/ и т.н. са измислени и спомогнати за измислянето им от Българи излезли от България за дето същата оная шепа хора са започнали да разоряват държавата ни. Ама малка част от хората го знаят, нали? И все пак - да, ползваме какво ли не на чуждите народи, както и те ползват голяма част от наши проекти.
И да ти вмъкна един влиятелен факт, огромна част от големите интернет портали, които вярвам и ти ползваш /пък ако не поне си чувал/ имат екипи, чиито членове са не по-малко от един български програмист или дизайнер. Става въпрос за алгоритми и код, който лично ще ти завещая всичко мое, ако сам измислиш с тетрадка и химикал.

Цитат
Историята е показала, че комунистическите държави, изолирани от останалите, не са постигнали кой знае какъв прогрес.
Тук всички сме комунисти... Жалим за Сталин всеки ден.  :-D :-D :-D

Цитат
Какво печели човек като стане националист?
Шестица от тотото. ^^ И така, съвсем между другото, е чист пред себе си.

Цитат
Аз лично виждам хора, които се гордеят със зверства на първобитни племена
Първобитни племена живели във времена, които останалите народи не са си и представяли за живота тук от тези т.нар. "първобитни племена".

Цитат
и с отдавна неактуални писатели живели преди векове.
Всъщност, доста актуални писатели, които до ден днешен се четат и харесват на разумните хора. И да вмъкна нещо, тези т.нар. от теб "неактуални" писатели са дали основата на Българската литература.

Цитат
Призовавам вместо постоянно да лежите стари подвизи и на подигравки към по-слабо развитите народи, да се ориентирате към по-прогресивни проекти.
А ти от тук познаваш ли някого на живо? Знаеш ли кой с какво се занимава? Знаеш ли, че има хора, които си имат собствени фирми, хора, които работят за някого, но макар това спомагат за развитието на някои проекти, които след време може да влязат дори на теб в употреба? Знаеш ли, че има хора, които учат специалности, които са едни от най-желаните сред учениците и за такива специалности кандитстват хиляди, но успяват едва стотина?
Всеки случай не се събираме да пиянстваме всяка вечер... Ако това ти е представата за националисти, излез от този сплескан кръг създаден за отчайване на хората от националистите.

Цитат
Моля, ако има коментари да са аргументирани, не емоционални...
Прочети ми мнението. ;)

Със здраве.
« Последна редакция: Декември 28, 2009, 13:22:47 от InvPB »
Някой постоянно оцелява,

Неактивен human

• Junior Member
  • *
« Отговор #71 -: Декември 28, 2009, 13:26:20 »
Кои "ние", какви негри, човече? Какви еврейски събратя? Аз преценявам хората НЕ по расата им, а по техният интелект. Вярно е че има наши съседи, които се опитват да ни мачкат, но това са само група расисти, пионки на алчни лидери, които гледат само да си направят парите. Грозно е да се обвиняват цели народи, заради глупостта на неколцина хейтъри.
Как да си обича човек народа, след като е пълно с алчни егоисти, които гледат да прецакат ближния, за да се сдобият с пари и имущество?

Неактивен logx

• Senior Member
  • Обичайте Родината си!
    • Български националисти
« Отговор #72 -: Декември 28, 2009, 13:31:43 »
Цитат
Как да си обича човек народа, след като е пълно с алчни егоисти, които гледат да прецакат ближния, за да се сдобият с пари и имущество?
Въпрос на който за съжаление не мога да ти отговоря, защото аз също си го задавам. Странното е, че не само гледа да прецака ближния, старнното е, че народът ни вече е толкова затъпял и заблуден, че не сме на първите места сред интелект, а на последните. Едва тук-там има някой-друг младеж, който мисли трезво, разсъждава, има желязна логика, успява да запомни това, което учи и бива изпълнителен и отговорен. Те обаче са малцина...

Именно национализмът ни обаче ни поддържа все още живи, иначе отдавна щеше да сме се отказали и 2010 нямаше да има България.
Някой постоянно оцелява,

Неактивен human

• Junior Member
  • *
« Отговор #73 -: Декември 28, 2009, 13:42:47 »
Така ще намериш основата. Тук никой не може да ти я даде.

Не съм и очаквал някой да може : )

Защо предателството спрямо всичко направено от майка ти, баща ти, баба ти и дядо ти /от двете страни/

Какво предателство? Родил съм се на гигантска кръгла топка. Имам един живот. Да няма да го пропилявам, ОГРАНИЧАВАЙКИ се с патриотизъм? Не, разбира се. И никой не е казал, че ако ида в чужбина ще забравя близките си. Дори тези, пратили децата си в чужбина си живеят като царе, забелязвам...

Което НЕ означава, че трябва второто място - българщината - да бъде забравяна само, защото първо сме хора.

Но и не трябва да ни ограничава. С какво ни помага „българщината”? Какво печели човек като я изповядва? Патриотизмът служи единствено за да събира по-лесно хора за казармите.

Скрит вид робство...  Явно не сме наясно с някои неща, знам ли.

Не си наясно, че си роб на ограничаваща хората идеология. Светът е голям, страшно голям и има много интересни и прогресиращи народи. Да се ограничавам с идеологията на малко парче земя – ми не ми се нрави много, много.

Патриотизмът и национализмът учат човека да обича Родината си, да я защитава, да я брани, да се грижи за рода си, да се грижи за народа си.

А другите хора кирпичи ли да ядат? Докато хората си поставят измислени граници, проблемите им никога няма да се разрешат.

Повече от естествено. За съжаление много от техниките в днешно време, които използваме, включително TFT мониторите, включително уокмени /е, вече сме на mp3 плейъри/ и т.н. са измислени и спомогнати за измислянето им от Българи излезли от България за дето същата оная шепа хора са започнали да разоряват държавата ни.

Дам и пирамидите ние сме ги построили. Всичко умно що е по земята е наше дело. Така учат хората не само в България, но и във всяка друга страна.

Тук всички сме комунисти... Жалим за Сталин всеки ден.

Нем, просто споделяте сходни идеологии.

Всъщност, доста актуални писатели, които до ден днешен се четат и харесват на разумните хора. И да вмъкна нещо, тези т.нар. от теб "неактуални" писатели са дали основата на Българската литература.

Която трябва да се развива, а не да лежи славата на пра-стари, неактуални текстове. На разумните хора още от малки им се натяква в училище кои са им душманите, а?

Неактивен logx

• Senior Member
  • Обичайте Родината си!
    • Български националисти
« Отговор #74 -: Декември 28, 2009, 13:57:45 »
Цитат
Какво предателство? Родил съм се на гигантска кръгла топка. Имам един живот. Да няма да го пропилявам, ОГРАНИЧАВАЙКИ се с патриотизъм? Не, разбира се. И никой не е казал, че ако ида в чужбина ще забравя близките си. Дори тези, пратили децата си в чужбина си живеят като царе, забелязвам...
Да, и на тази гигантска кръгла топка си точно на земя България. И никой не те ограничава да се разхождаш по света, напротив. Ако имаш възможност е препоръчително да огледаш света, за да имаш по-голяма обща култура. А за забравянето на близките определено отговора ти не е точен. Става въпрос за развиване на чужда икономика.

Цитат
Но и не трябва да ни ограничава. С какво ни помага „българщината”? Какво печели човек като я изповядва? Патриотизмът служи единствено за да събира по-лесно хора за казармите.
"българщината" и патриотзмът не са създадени, за да ти помагат на теб, а са дълг. Като не се чувстваш длъжен, както вече написах - жалка картинка, никой не те ограничава. Прави каквото си пожелаеш. ;)

Цитат
Не си наясно, че си роб на ограничаваща хората идеология. Светът е голям, страшно голям и има много интересни и прогресиращи народи. Да се ограничавам с идеологията на малко парче земя – ми не ми се нрави много, много.
Всъщност иронизирах теб, но нека приемем, че аз не съм наясно. Добре. Само, че така съм щастлив, имам цели, постинал съм си ги, сега имам нови, гоня тях. Тук мога да си ги постигна. Определено целите ми не са ниски, определено назапад ще имам по-големи приходи, определено на запад ще бъда доста по-оценен... Но на запад. Когато преди време баба ми и дядо ми, върли антикомунисти, са можели да избягат от България при нашествието на червената армия, те не са го направили, сега аз също няма да го направя при нашествието на друга, невидима за теб, не знам в какъв цвят /абе знам, леко бие на кафево излизащо от.../ армия.

Цитат
А другите хора кирпичи ли да ядат? Докато хората си поставят измислени граници, проблемите им никога няма да се разрешат.
Национализмът всъщност учи и на справедливост, чест и достойнство. Което явно не го знаеше. А благодарение на тези три качества - мир по света винаги ще има. Определено пипаш една наистина неясна за теб тема, няма смисъл да си губя отново десет минути за обяснеине за нещо, което ти ще подминеш с "всички така казват".

Цитат
Дам и пирамидите ние сме ги построили. Всичко умно що е по земята е наше дело. Така учат хората не само в България, но и във всяка друга страна.
Виж сега, за пирамидите не мога да споря. Но нека поне ти кажа за това, което съм видял с очите си? Пък ти ако искаш вярвай, приятелю - проблемът е твой. Аз съм горд от това, че ползвам монитор, система и софтуер създаден с голямата помощ на български програмисти и дизайнери. Горд съм с това, че имаме исторически събития, които не се вярват на нормалните хора. Не съм горд с това, че сега се разоряваме, да... Но това е друга тема.

Цитат
Нем, просто споделяте сходни идеологии.
Значи наистина не си наясно с темата. ;)

Цитат
Която трябва да се развива, а не да лежи славата на пра-стари, неактуални текстове. На разумните хора още от малки им се натяква в училище кои са им душманите, а?
Това, че на теб не ти харесват, както и на мен, доста от новите автори, не означава, че ценители нямат. Както и не означава, че културата не се развива. Напротив, културата се развива, макар и тя да бива затапвана и нарочно възпирана от министерството на образованието. Културата се развива на пук на всички останали. За голямо съжаление не се отпечатват книги на млади таланти, не се отпечатват стихове писани от шестнадесет годишни момчета и момичета, но те съществуват. И вина за това, че ти не си чел и не си се поинтересувал имаш единствено ти.
Някой постоянно оцелява,