Автор Тема: Защо съм български националист?  (Прочетена 18133 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен human

• Junior Member
  • *
  • Публикации: 9
Re: Защо съм български националист?
« Отговор #75 -: Декември 28, 2009, 14:10:52 »
Всъщност иронизирах теб, но нека приемем, че аз не съм наясно. Добре. Само, че така съм щастлив, имам цели, постинал съм си ги, сега имам нови, гоня тях. Тук мога да си ги постигна. Определено целите ми не са ниски, определено назапад ще имам по-големи приходи, определено на запад ще бъда доста по-оценен...

Целта ми не е да се негъча с пари, а да намеря по-свободно мислещи хора. За мен българите не са с нищо по-специални от другите. Голяма част от народа ни (не визирам никого тук) е жертва на пост комунистически стрес и има огромен проблем с чуждото мнение. Също така от опит знам, че голяма част от сънародниците ни са егоисти и лъжци.
Не че и в чужбина не са такива, но тук е по-екстремно.

Това, че на теб не ти харесват, както и на мен, доста от новите автори, не означава, че ценители нямат. Както и не означава, че културата не се развива. Напротив, културата се развива, макар и тя да бива затапвана и нарочно възпирана от министерството на образованието...

Никоя от установените ни институции няма интерес от това народа да е образован. Все още се изучават усилено отдавна живелите автори, като Вазов например. Колкото и да е бил талантлив някога, днес идеите му не намират паралел с новите разбирания на хората. Старите ни писатели са имали много по-ограничен достъп до информация, в сравнение с днешните хора.

Неактивен logx

• Senior Member
  • Публикации: 933
  • Обичайте Родината си!
    • Български националисти
« Отговор #76 -: Декември 28, 2009, 14:15:45 »
Мнението ти е много добро, всъщност ти казваш това, което казвам и аз, с изключение на последното ти изречение за Вазов, където едва ли не искаш да кажеш да спрем да го изучаваме.

Запомни нещо - народ, който не помни историята си няма бъдеще.

Мисля да приключим темата, защото ако не се лъжа стигнахме до някакъв вид консенсус. :)
И така животът продължава
вечният си мъдър кръговрат.
Някой постоянно оцелява,
защото други срещу бурята, стърчат.

Неактивен human

• Junior Member
  • *
« Отговор #77 -: Декември 28, 2009, 14:21:58 »
За финал ще кажа, че в момента в който даден народ започне да се мисли за по-специален от другите, той започва постепенно да загива. Не случайно гордостта е един от седемте смъртни гряха.

Неактивен logx

• Senior Member
  • Обичайте Родината си!
    • Български националисти
« Отговор #78 -: Декември 28, 2009, 14:23:10 »
Евреите още не са загинали, така че не си прав.
Някой постоянно оцелява,

Неактивен human

• Junior Member
  • *
« Отговор #79 -: Декември 28, 2009, 14:35:01 »

Много е лесно и просто да се говори в множествено число. Реалността обаче е такава (колкото и да е тъжно), че никой не е по-висш от другия, защото никой не е постигал абсолютно сам успехите си без пряка или косвена чужда помощ.
Вероятно ще минат още много, много, много векове, докато затихне състезателният манталитет у хората и постепенно започне да се поражда началото на цивилизованият свят.
 :-D

Неактивен logx

• Senior Member
  • Обичайте Родината си!
    • Български националисти
« Отговор #80 -: Декември 28, 2009, 14:46:15 »
В какво множествено число говоря, приятел? Говоря за "евреите" като народ. Като народ, чиито приоритети е да се мислят за по-висши от всеки друг. Факт. Доказан факт.

А реалността всъщност не е такава, каквато казваш ти - че никой не е по-висш от другия. Всъщност има народи, които са по-висши от другите и са го доказали с борбеност, изобретателност. С интелект. Но пък си прав - никой не е постигнал сам успехите си.

А за минаването на години до затихване на състезателния манталитет - това е глупост. В случая не говорим за състезания или нещо такова. Ти сам каза, че, цитирам:
Цитат
За финал ще кажа, че в момента в който даден народ започне да се мисли за по-специален от другите, той започва постепенно да загива. Не случайно гордостта е един от седемте смъртни гряха.
Моят отговор бе:
Цитат

Тук не виждам какво състезателно има при условие, че те самите си го казват в прав текст. Аз ти отговорих, че написаното от теб не е вярно, защото те не загиват. Да, вече не са като онези, които са познати сред хората. Напротив, дори днес не можеш да познаеш кой какъв е, ако не ти го каже той или не си е сменил името. Без никакви предобедености ти го казах, за съжаление ти явно не си ме разбрал правилно.

И да вмъкна нещо като за последно, че ми свърши свободното време, цивилизования свят не съществува отдавна именно заради народи като тях. Следи историята... Лек ден.
Някой постоянно оцелява,

Неактивен samvoin

• Banned
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 1079
    • Независим националистически блог
  • Зодия: Pisces Pisces
  • Religion: Christianity-Orthodox Christianity-Orthodox
« Отговор #81 -: Декември 28, 2009, 15:11:00 »
Има много теми които разглеждат тоя въпрос по - същество и тази е малкоизлишна, но все пак ще отговоря на кратко. Защото всеки оцелял и възкръснал сед даден пъкъл народ, е възкръснал след обръщане към изконните си ценности, корените си и, както и славното си минало и възходите в историята си. Както и само уважаващия своята същност и себе си, своите корени и родова памет човек може да оцелее и стигне към прогрес, не тоя с комплексите за малоценност, а този изпитващгордостот своите корени и предци!
Аз като българин не считам че трябва дасъм по-малко горд с предците си от ония на запад, както и от който и да било друг народ претендиращ да е нация или част от нация, за това наричам себе си националист и не знам какъв друг трябва да бъда, ако не такъв?
Националист съм защото несчитам че трябва да съм с наведена глава и то на територията пълнас българска кръв пред гръка, англичанина, французина, еврейна, американеца, сърбина, "македонеца", влаха, турчина, руснака или койт и да ило друг! И защото моите достойни предци бяха националисти които искаха да видат България управлявана по Заветите на Левски и програмата на БРЦК по - един или друг начин и по паисиевите нравопоучения и защото иконите наоцеляванетони през тъмните пет века, бяха националисти и те са критерия за моя национализъм! Стремежа към тях.
Сега е редно с повече факти, аргументи и доказателства да обясниш защо не трябва да съм националист, какъв трябва да бъда и акоси всякакъв друг освен националист, да ми докажеш че всичко друго извън национализма не те води до безродие, себеотрицание и комплекси?
В профила ми саизброени май по -важните причини и основания да продължа въпреки разочарованието си от всички организации на хоризонта наричащи себе си "националистически и български" български националист?
« Последна редакция: Декември 28, 2009, 15:17:17 от samvoin »
ДЯКОНЕ, ОЩЕ ИМА БЪЛГАРИ!

"Всеки има право да изразява мнение и да го разпространява чрез слово - писмено или устно, чрез звук, изображение или по друг начин." - Член 39 от Конституцията на Република България

http://samvoin.blog.bg/

Неактивен killed_by_death

• Senior Member
  • Публикации: 727
  • Дълг и Чест
« Отговор #82 -: Декември 28, 2009, 15:14:51 »
human, не намирам смисъл в казаното от теб, по-специално не мога да разбера защо смяташ, че да се чувстваш гражданин на света те прави по-свободомислещ и широкоскроен, а аз например съм изолиран. Идеята за национално идентичност обхваща принципи за цялото общество, което не допуска изолация.
Няма лошо да си изразяваш мнението, особено когато го правиш добронамерено и не целиш да се заяждаш, НО си изясни понятията, за които изразяваш позицията.
Първо-национализмът няма схващането, че ние сме най-добрите от самото ни раждане. Учи на любов към ближния, семейството и нацията. Никъде не се отричат чуждите култури и народи, а омразата идва единствено, когато тези култури се опитват да се наложат над твоята.
Накратко, без да навлизам в подробности - зад различните култури седи многовековна история, за да съществува такава, каквато е...изобщо темата е много дълга, а в момента нямам време.
Второ-замисли се над въпроса защо получаваш големи приходи в съответната чужда страна. Ако имаш предвид Западна Европа-търси отговора в учебниците по история и защо тези страни са се развили. Хората от какви чувства са се водили за да добият благосъстояние. Друг е въпросът на чий гръб са забогатяли.
Трето-Вазов се учи, не само защото е голям поет, а защото от децата се очаква да развият характера си, взимайки пример от историческите личности. А Вазов ги представя по блестящ начин. Хората и събитията, за които пише представят човешки качества, които липсват в хората, които ги смяташ за цивилизовани.

И да вметна още нещо-имам чувството, че бъркаш техническия прогрес с културата и манталитета на хората...

Неактивен samvoin

• Banned
  • Hero Member
  • *
« Отговор #83 -: Декември 28, 2009, 15:47:28 »
Според антинационалистите, българският националист /с есета само за България и българите макар на немски и макар живял в Хитлерова Германия/ е "тясно скроен и мразещ и отричащ всичко чуждо и всяка чуждакултура и взаимодействие с чужд народ и нация", както и вероятно бръснат лумпен чиято "идеология" не е стигала по - далеч от крясъци по - стадионите "Циганите на Сапун!" или плакати и спрейове "Циганите на Сатурны"?!
А human, какво ще коментира "твоя милост" тук, за "антихуманния" Янко Янев?
ДЯКОНЕ, ОЩЕ ИМА БЪЛГАРИ!

"Всеки има право да изразява мнение и да го разпространява чрез слово - писмено или устно, чрез звук, изображение или по друг начин." - Член 39 от Конституцията на Република България

Неактивен Panzerfaust

• Administrator
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 1351
  • Интереси: история, политика, психология, военно дело, икономика
  • Зодия: Virgo Virgo
« Отговор #84 -: Декември 28, 2009, 16:07:28 »
Хюмън, самото понятие национализъм, макар на пръв поглед да съдържа проста дефиниция, всъщност е натоварено от различните хора с много различно съдържание. Ето тук във форума има дори националисти-комунисти и националисти-чалгаджии. Според мен и комунизмът, и ориенталската музика са несъвместими с национализма, но хората така си се чувстват добре и не съм аз човекът, който ще ги променя. Аз мисля, че ти все пак не си много наясно с национализма, виждал си определени негови проявления (ограничени и агресивни по своята същност) и сега ги приписваш на цялото.
Много по-лесно ми е да ти отговоря на въпроса, като ти дам пример с мен самия, отколкото да цитирам помпозна и суховата материя. Аз лично съм националист, защото и така съм възпитаван, и така се чувствам добре. То е част от идентичността на личността ми. Нещо като моето колективно "Аз". Разбира се, че виждам каква държава е България. Разбира се, че виждам много наши негативни черти като народ. Но ще ти задам един прост въпрос - ти не виждаш ли негативни черти у родителите си, роднините си? Дори и да не са най-прекрасните на света, ще се откажеш ли от тях? Иначе мен например ме дразни склонноста на повечето ни националисти (но то е наша народопсихологична черта, всички българи го правят) да се оплакват за щяло и нещяло и непременно да търсят външна причинност за явления, за които очевидно ние и само ние сме си виновни като народ и от там като държава.
Това, че си националист по никакъв начин не ти пречи да общуваш с чужденци. Тъкмо ще видиш, че и те си имат своите проблеми, и те не са съвършени, а гърците например се прецакват помежду си повече и от нас.
А иначе за дядо Вазов не си прав. Защо тогава в САЩ и Англия се изучава Шекспир в училищата. И той е безнадеждно остарял. Но се учи! Защото Шекспир и Вазов (за нас) са важни, благодарение на тях сме и това, което сме днес. Ако прочетеш древногръцка поезия и проза, ще видиш, че от съвременна гледна точка е смешна, но и тя се учи по същата причина.
Надпреварата между хората няма да спре, защото именно тя поражда напредъка. То е както при икономиката - свободната конкуренция поражда качеството. Всичко друго са романтични и наивни брътвежи.

Неактивен human

• Junior Member
  • *
« Отговор #85 -: Декември 28, 2009, 19:42:00 »
Според мен единствените неща, на което човек трябва да базира убежденията си са заоните на природата. За това в началото казах, че трябва да се търси основата на нещата и чак след това да се заформят убеждения. Колкото и векове да издържи едно убеждение в съзнанието на хората, ако не е базирано на законите на природата в основата си, е обречено на провал.
Основно човек има нужда от 3 неща – храна, вода, въздух, също така дом, качествено обучение и др. Не от това да доказва колко велика е нацията му. Патриотизмът, религиите, политическите и др. убеждения просто разделят хората, отнемайки им вниманието от истинските проблеми.
Човекът е продукт на средата, в която е израстнал, не на ген или кръв. Ако вземете негър, турчин или циганин от малък и го отгледате в Америка, едва ли би направил цял отбор деца, както в циганска среда.
Фолклорът, песните, стиховете и другите романтични творби защитаващи нацонализма добре си играят с емоциите на хората – всяват им изкуствена любов към нещо несъществуващо и насаждат страх от това човек да каже нещо против святото отечество.

Нашият народ далеч не е най-велик и героичен. Благодарение на егоизма на балканските лидери и жаждата им за власт сме си натресли ужасяващото ислямско робство. Пет века по-късно сме се освободили с помощта на Русия. Днес много националисти ненавиждат тази държава, заради комунистическият режим, който е изтърпяла. Егати благодарността.
Русия не значи комунизъм. Турция не значи радикален ислям. Еврейството не значи ционизъм. Не всичко е черно и бяло.

Единствената полза от национализмът е защитата срещу чуждестранния такъв.

Неактивен samvoin

• Banned
  • Hero Member
  • *
« Отговор #86 -: Декември 28, 2009, 20:03:09 »
Според мен единствените неща, на което човек трябва да базира убежденията си са заоните на природата. За това в началото казах, че трябва да се търси основата на нещата и чак след това да се заформят убеждения. Колкото и векове да издържи едно убеждение в съзнанието на хората, ако не е базирано на законите на природата в основата си, е обречено на провал.
Основно човек има нужда от 3 неща – храна, вода, въздух, също така дом, качествено обучение и др. Не от това да доказва колко велика е нацията му. Патриотизмът, религиите, политическите и др. убеждения просто разделят хората, отнемайки им вниманието от истинските проблеми.
Човекът е продукт на средата, в която е израстнал, не на ген или кръв. Ако вземете негър, турчин или циганин от малък и го отгледате в Америка, едва ли би направил цял отбор деца, както в циганска среда.
Фолклорът, песните, стиховете и другите романтични творби защитаващи нацонализма добре си играят с емоциите на хората – всяват им изкуствена любов към нещо несъществуващо и насаждат страх от това човек да каже нещо против святото отечество.

Нашият народ далеч не е най-велик и героичен. Благодарение на егоизма на балканските лидери и жаждата им за власт сме си натресли ужасяващото ислямско робство. Пет века по-късно сме се освободили с помощта на Русия. Днес много националисти ненавиждат тази държава, заради комунистическият режим, който е изтърпяла. Егати благодарността.
Русия не значи комунизъм. Турция не значи радикален ислям. Еврейството не значи ционизъм. Не всичко е черно и бяло.

Единствената полза от национализмът е защитата срещу чуждестранния такъв.

В такъв случай трябва да очакваме да ни обясниши представиш строя или блестящото управление което ни предлагаш, извън национализма и извън видовете интернационализъм които посочих по - горе и те попитах дали си техен привърженик, но доказах че те с нищо не са по - добри, свободни, блестащи или хуманни и от най - уродливия квазинационализъм който света познава?

Само да вметна относно по - долу казаното от теб:

1. Аз не мразя Русия и руснаците и не съм против тях, не изключвам добри отношения нито с Русия, нито с който и да е от нашите съседи, но изключвам безусловни такива и съм псочвал определени условия при които трябва да ги има с която и да било чужда страна и нация!
Към Русия историческите разбираеми резерви са не само заради комунизма и болшевизма /тя стана негов пръв проводник, макар и да не е там генезисаму и между руснаците, а да сме казаливече къде е!/, а и заради много по - раншния панславизъм, паннрусизъм и великоруски империализъм, който далеч като цяло не е бил добре разположен към нас и цялостните нинационалниинтереси на новоосвободила се страна, древна цивилизация от която всички велики сили и империи са треперели да не се изправи на крака.
Да, аз благодаря и се прекланяма пред загиналитетук руснаци и други 1878 - а за нашата Свобода и не ги отричам и благодаря на император Александър Втори в частност, но на други руски управници и Русия през цялата история не виждамдали има за какво да благодаря? Може би за това че Хитлер върнанаши отнети територии без капка българска кръв, трябва да благодарим на Бисмарк или Меркел или на Германия през всяка епоха и да не сочим Бисмарк като един от виновниците за нашата съдба на Берлинския конгрес?

2. Нека не обобщаваме турското петвековно или османско робство като "ислямско" а разчоплим кой беше с финансовата си и военна мощ зад него и дали това е наричаният днес от нас образно "ислямски свят" - страдалец от същите сили?
Турското робство и делата му са толкова ислямски, колкото и инквизиторските или римските, гръцките или византийските в синхрон с автентичното Християнство или православните и католически вярвания.

Турция не значи радикален Ислям или ислямизъм, така е. Но дали само това течение е опасно за нас-българите /което е опасно и за самата турска нация/ и не познаваш ли същностана пантюркизма, или на неоотоманизма които не са точно интернационален ислямизъм и фундаментализъм макар и сходни с него?

Моето лично мнение е че турчин който иска да е турски националист, официален турски, турски химн и знаме трябва да се отправи към Турция и там да шири последните, поне докато Турция не предостави такава възможност на живущи там българи и това важи и за други съседни нам страни или етноси претендиращи да стават нова нация на наша територия! Нека тези турци поискат от Турция това право за българите и тогава да го търсят на наша територия, защото иначе е злонамерено подриване и рекет към българската нация и борба за нейната ерозия.

3. Нещо си в грешка, аз бидейки националист, не съм против ничии чужд национализъм по - света ако е в резонната от историческа обективна гледна точка територия и отстоява правдините на своя народ и нация както аз тези на моя, а съм против съседския нам великошовинизъм, най - вече на разни измислени новоизлюпени нации от няколко века или десетилетия в съседство от нас, със съмнителни исторически основания и много исторически лъжи като македонизма и мисля че съм казал че докато национализма се бори за оцеляване на твоята идентичност и жизнени пространства, то шовинизма се бори за отнемане на чуждите такива.
Ето защо нашия нацинализъм трябва да е враг на чуждия ШОВИНИЗЪМ а не национализъм!...
Аз лично съм съпричастен към всяка справедлива чуждонационална кауза, като палестинската да речем...

Това че има евреи - неционисти или антиционисти го знам, както и поставящи под съмнение историческата манипулация наречена "холокост и 6 000 000 обгазени евреи през ВСВ" и целите и, както и прозорливи че тоя техен елит ги води към вражда със всички останали народи и нации, което не предполага нормлно и трайно проспериращо съществувание на самата тяхна и на тяхната страна.Има ги да, но колко са те и какъв процент от цялото са и каква е съдбата им? Нима не на "гласове в пустиня" в техния народ и нация?
После да видим какво е ционизма и "Вероюто" на Талмуда и какъв процент евреи са ръководени от тях и защо?
« Последна редакция: Декември 28, 2009, 20:08:52 от samvoin »
ДЯКОНЕ, ОЩЕ ИМА БЪЛГАРИ!

Неактивен Panzerfaust

• Administrator
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 1351
  • Интереси: история, политика, психология, военно дело, икономика
  • Зодия: Virgo Virgo
« Отговор #87 -: Декември 28, 2009, 20:08:01 »
Ха-ха-ха, грешиш! И то много! Ето, негрите от поне 200, а някои и от 300 години живеят в Америка, от 140 години са свободни, от 60 години няма никаква сегрегация към тях, а от 50 години се наливат огромни пари в интеграционни програми, отново за тях. 50 години - това са две поколения. Какъв е резултата - плачевен! Виж сводките за криминалната престъпност в САЩ и пак ще си говорим. Същото се отнася и за латиносите - от поне 2-3 поколения живеят в САЩ, но не са като белите американци, повярвай ми! Важи с пълна сила и за циганите. Всъщност с развитието на генетиката става все по-ясно колко голяма роля играят гените.

А кой ти е казал, че всичко е черно или бяло? Не всичко е черно или бяло, но има обективни положения. Естествено, че сред мюсюлманите турци е много по-вероятно да има голям процент радикални ислямисти (както и има), съответно едва ли сред протестантите шведи (шведи, а не имигранти) има толкова радикални ислямисти. Същото важи и за Русия, просто няма как след толкова години жесток комунизъм да не са увредени - мислене, култура, съзнание. Евреите няма да коментирам, първо понаучи малко за тях от техни източници - как третират неверниците-гои, виж бизнес методите им, с които се хвалят, че са най-предприемчиви, виж културата им, пък тогава коментирай.
И после, като не искаш да си националист - недей, ако просто си чешеш езика и ти се спори, лично аз нямам излишно време.

Неактивен logx

• Senior Member
  • Обичайте Родината си!
    • Български националисти
« Отговор #88 -: Декември 28, 2009, 20:20:23 »
Цитат
ако просто си чешеш езика и ти се спори, лично аз нямам излишно време.
И аз до този извод стигнах, затгова просто спрях.

Национализмът не е нещо, което трябва да те накарат да почувстваш, а нещо което идва с времето и разума.
Някой постоянно оцелява,

Неактивен Amenhotep

• Pharaoh
  • Hero Member
  • Публикации: 3534
  • Доброму, добро да прави, злому с ножа по главата!
    • Профилът ми във VBOX7
  • Зодия: Gemini Gemini
« Отговор #89 -: Декември 28, 2009, 20:32:35 »
Турция не значи радикален Ислям или ислямизъм, така е.

Войне, извинявай ама вообще не си прав.

Въпреки че самата Турция тръби навсякъде че е "светска" държава, и че там няма ислямизъм, това е чисто и просто ПОРЕДНАТА БЕЗОЧЛИВА ТУРСКА ЛЪЖА!

Въпреки Ататюрк, днешните турски националисти са не-само мюсюлмани с аспирации към империялизма, а са доста радикални ислямисти с аспирации към империялизма.
Самата управляваща партия в Турция (Партията на Справедливостта и Развитието), скоро за малко да бъде забранена като ИСЛЯМИСТКА и само действията на премиера на Турция (къде дипломатически, къде финансови, къде със сила) предотвратиха това ...

Доказателство че Турция е ислямистка (няма умерен ислям - ислямът в същността си е агресивен и краен, а Уахабизмът си е направо откачения) са реакциите на турски министри (вкл и премиера им), които в разрез с правилата за НЕНАМЕСА ВЪВ ВЪТРЕШНАТА ПОЛИТИКА НА СУВЕРЕННА ДЪРЖАВА, открито квичаха срещу Швейцария, заради избора от РЕФЕРЕНДУМА им за забрана на минаретата. Този факт и недвусмислено показва, че Турция си няма ХАЛ ХАБЕР ЩО Е ДЕМОКРАЦИЯ (наричайки РЕФЕРЕНДУМА - изразът на най-пряка демокрация, "НЕДЕМОКРАТИЧЕН"). За турското лицемерие по този въпрос, просто няма да коментирам, тъй като надявам се знаеш, какво е статуквото на христянските храмове в Турция (повечето се водят "музеи" и богослуженията в тях са ЗАБРАНЕНИ, а на църквите (специално знам за арменските) поставянето на кръстове върху куполите им е ЗАБРАНЕНО, камбаненият звън също е ЗАБРАНЕН).

И най-накрая, нека ти дам едно цитатче от другаря ЕРДОГАН ...

"Джамиите са нашите казарми,
Техните кубета - наши шлемове
Минаретата им - наши щикове,
а правоверните - нашите войници.
Свещена армия, която бди над нашата вяра.
Аллах, това пътуване е нашата съдба,
В края му ни чака мъченичество!"

п.п.
НЯМА ДЕМОКРАТИЧЕН ИСЛЯМ!
« Последна редакция: Декември 28, 2009, 20:34:30 от Amenhotep »