Автор Тема: Български национализъм - българщина  (Прочетена 58953 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Desko

• Forum Member
  • **
  • Публикации: 174
  • Religion: Christianity-Orthodox Christianity-Orthodox
Re: Български национализъм - българщина
« Отговор #30 -: Февруари 01, 2009, 21:15:06 »
Цитат
Да я караме подред. Кои, как и защо и с какви намерения насърчаваха и създадоха националистическата идеология, наричана някога: патриотизъм, родолЮбие и т.н.
Това е една малка секта от еврейското свещеничество, която се стреми да управлява и контролира света. Някои ги наричат световното правителство, други световните конспиратори, аз ще ги наричам "СЕКТАТА" и сатанистите.

По-точно според мен би било кой, защо и с какви намерения насърчаваше, окупираше, унищожи отвътре и лумпенизира националистическата идеология. А след като идеите на национализма, патриотизма и родолюбието биват усмивани, коя идеология печели и кой?
Най-възвишените и съкровени чувства и идеи излизащи от човешката душа съществуват още преди да се роди национализмът като идеология. Такива чувства и инстинкти съществуват още от дълбока древност, много, много преди да се появи думата национализъм. Обаче през годините родолюбието, родът, вярата, езикът, общия произход, общите цели, традициите, ценностите започват много да пречат, те трябва да бъдат унищожени по един или друг начин.
Един пример ще дам – римувана анонимна чешка хроника от XVI в., в която се разказва за херцог Олдрих, взел за съпруга селско момиче. Херцогът се аргументира пред своите поданици така: „Предпочитам да се смея с една чешка селянка, отколкото да имам за съпруга немска кралица. Защото всяко сърце копнее за собствения език, пък и една немкиня няма да се хареса на моя народ. Немкинята щеше да има немска прислуга и да учи децата ми на немски. Това щеше да доведе до разделение на езика и до сигурен упадък на страната.“
Думата национализъм още не съществува, на лице са най-простите и искрени чувства и добит опит. Ако се нарушат тези принципи на родолюбие резултатът е упадък.
Да дам и български пример. По време на Османското робство е имало гърчеещи се българи, турчеещи се българи, които споделяли съответните чужди на българите ценности. И кой в последствие е освободил Родината -
православните българи удържали езикът, вярата, ценностите, рода, традициите – всичко българско разбира се, а не другите с чуждите ценности с нагаждачеството, мишкуването, алчността и модерните печеливши ценности.
Дадох примери с факти. Изводът е че като се изневери на народните традиции, вяра, език, ценности настъпва упадък на страната, чуждите ценности проникващи в обществото го разяждат. Българите по време на Османското робство познавали ли са думата национализъм? Не, разбира се.

Неактивен Desko

• Forum Member
  • **
  • Публикации: 174
« Отговор #31 -: Февруари 01, 2009, 21:19:26 »
Много обичам страхливци, избягали по чужбината, дето само знаят да нареждат и дават акъл от разстояние.
Ако не бяха емигрантите да пращат пари на България от чужбина нещата наистина щяха да бъдат катастрофални. Айде по-леко с детските коментари. Никой не е избягал от добро извън страната.
Не живейте само в интернет, ами се огледайте как оцеляват българите!!

Неактивен Димитър Списаревски IYI

• Forum Member
  • **
  • Публикации: 252
  • Чърчил-- Не пожелавам на никого да воюва с Българи
« Отговор #32 -: Февруари 01, 2009, 21:30:07 »
Тука не е въпроса дали пращат пари или не?
Става дума за това,че разни идиоти като Уинстън(интересно защои такъв ник при положение,че това е името на един много голям българомразец) дават акъл,а нищо не правят!
Направи нещо и тогава критикувай!!!Аз ще изчистя паметника на Списаревски,а ти ще лапаш патки у Италия!!!

Неактивен Мишок

• Banned
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 4,525
« Отговор #33 -: Февруари 07, 2009, 16:55:52 »
Тука не е въпроса дали пращат пари или не?
Става дума за това,че разни идиоти като Уинстън(интересно защои такъв ник при положение,че това е името на един много голям българомразец) дават акъл,а нищо не правят!
Направи нещо и тогава критикувай!!!Аз ще изчистя паметника на Списаревски,а ти ще лапаш патки у Италия!!!
Ника идва от цигарите уинстън, които много ми харесват и в Италия са с невероятно качество. Само парите дето пращам на месец за родината са повече от всичките ви дейности ха ха ха.
А сега по темата. Някои хора от сектата, нямам предвид БНС, а баш сектата имат нужда от мек демократичен, умерен и педерастки национализъм. така е защото този дето на изтока се смеси с културите на народите , а те пък са от културата на православния светоглед, стана наистина много-много опасен за сатанистите. Жалкото е че много днешни младежи не могат да разберат разликите между тези видове национализъм и сляпо прегръщат западния извратен модел рекламиран усложливо от медиите и Холивуд.

Tемата я пуснах с цел да се ориентират хората за какво става дума в тоя свят и да си направят сметката, кого да следват. Медийните герои рекламирани от Холивуд или примера на нашите национални, български герои.
Защото той западния национализъм не е опасен освен за самите нации, опасен е този нашия от едно време , дето го практикуваха нашите герои.
« Последна редакция: Юни 18, 2017, 21:35:41 от Hatshepsut »

Неактивен Ванадий

• Hero Member
  • Публикации: 1,539
« Отговор #34 -: Февруари 07, 2009, 17:34:27 »
Един пример - Ботев е искал стихотворенията му да напомнят народни песни, защото хората това са слушали тогава.
« Последна редакция: Юни 15, 2017, 22:48:10 от Hatshepsut »

Неактивен samvoin

• Banned
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 1,075
    • Независим националистически блог
  • Зодия: Pisces Pisces
« Отговор #35 -: Февруари 07, 2009, 20:08:25 »
Много обичам страхливци, избягали по чужбината, дето само знаят да нареждат и дават акъл от разстояние.
Напълно съм съгласен с тази реплика.
ДЯКОНЕ, ОЩЕ ИМА БЪЛГАРИ!

"Всеки има право да изразява мнение и да го разпространява чрез слово - писмено или устно, чрез звук, изображение или по друг начин." - Член 39 от Конституцията на Република България

http://samvoin.blog.bg/

• Forum Member
  • **
« Отговор #36 -: Февруари 08, 2009, 00:20:51 »
Продължавай да църкаш ВИНСТОНЕ!!!Пуши си цигарките и си клати ташаците!!!
Като не те кефи нито една организация-ела и си направи собствена!!!Намери си съмишленици като тебе И НАПРАВИ НЕЩО!!!

Неактивен Мишок

• Banned
  • Hero Member
  • *
« Отговор #37 -: Февруари 08, 2009, 16:25:39 »
Като не те кефи нито една организация-ела и си направи собствена!!!Намери си съмишленици като тебе И НАПРАВИ НЕЩО!!!
Пуфи не си ти тоя дето ще ми нарежда , какво да правя и какво не. Ти започна ли да чистиш прозорци на коли за БНСто.
Абе по темата нема ли какво да кажеш, толко ли си тап бе пуфка.

• Forum Member
  • **
« Отговор #38 -: Февруари 09, 2009, 19:33:50 »
Пуфи не си ти тоя дето ще ми нарежда , какво да правя и какво не. Ти започна ли да чистиш прозорци на коли за БНСто.
Мразя празнословците като теб!!!!
Само с говорене ще си останеш....Незнам дали си гледал "Смело сърце",но там когато войниците искаха да напуснат бойното поле Уилям Уолъс им каза,че като остареят няма да могат да спят спокойно-защото не са направили нищо!!!Ти обаче брато имам чувството,че ще спиш спокойно,въпреки че нищо не си направил!!!

Неактивен Мишок

• Banned
  • Hero Member
  • *
« Отговор #39 -: Февруари 28, 2009, 18:19:47 »
Мразя празнословците като теб!!!!
Само с говорене ще си останеш....Незнам дали си гледал "Смело сърце",но там когато войниците искаха да напуснат бойното поле Уилям Уолъс им каза,че като остареят няма да могат да спят спокойно-защото не са направили нищо!!!Ти обаче брато имам чувството,че ще спиш спокойно,въпреки че нищо не си направил!!!
Абе кой го грее какво мразиш и кво не а ? КЪф си ти бе - бастун.Ти ще си останеш с говорене и то тапо. защото именно това е задачата на БНС: да си говорите и манифестирате и до тука. Аз съм трошил през 97г. глави на комунисти и куки, а ти бе ? И колите им троших, а ти бе бастун колко глави на депутати строши а ? Уолас може на филма много да ги е успивал, ама като си тъпак и верваш - това си е бате. Има си много-много здрава българска идея оставена ни от дедите ни и националните ни герои, а тоя простак ше ми дава примери с некаф си Уолас
« Последна редакция: Февруари 28, 2009, 18:29:13 от Императора »