Автор Тема: За 48% от първокласниците майчиният език не е български  (Прочетена 1787 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен ФранкистTopic starter

• банкетен революционер
  • Premium user
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 2,406
При 48% от българските първокласници майчиният език не е български, каза министърът на образованието, младежта и науката Сергей Игнатов.

"На пръв поглед някои биха казали, че

това е застрашително, но всъщност не е точно така.

Независимо, че на тези ученици майчиният език не е български, всички сме български граждани и тук е ролята на културно-историческото наследство като инструмент за изграждане на национално самосъзнание на български граждани и едновременно - на европейски", коментира министърът. Игнатов подчерта, че

културно-историческото наследство трябва да стане част от една инфраструктура, за да носи добавена стойност.

Тоя някой трябва да го убие особено бавно и мъчително - не било стряскащо -това са фактите господин "ректор спящ със студентки",фактите за 20 годишната липса на демографска стратегия,фактите за това че след 30 години ние,българите ще сме малцинство в собствената си държава.

Интересно е и друго - с какво спокойствие тоя боклук го акзва това нещо - никаква нотка на загриженост или укор!!!!

И вместо да ми замазвате очите с някви никому неразбираеми лафове за културно-историческо наследство - по-добре вземете и се самоубиите!ВИЕ ГОСПОДИН НЕРЕЗ ИГНАТОВ СТЕ НАЦИоНАЛЕН ПРЕДАТЕЛ И АНТИБЪЛГАРИН!!!!!

ДОКОГА БЕ НАРОДЕ,ПРОСТ!!!!!ДОКОГА?????????!!!!!!!!
« Последна редакция: Януари 31, 2011, 12:35:48 от lonely_rider »

Неактивен Norton

• Senior Member
  • Публикации: 651
  • Зодия: Taurus Taurus
Тоя не конкретизира ли кое културното историческо наследство на небългарите? Да го спомена само с няколко думи, колкото да се види кое не му е стряскащото.

Неактивен Amenhotep

• Pharaoh
  • Hero Member
  • Публикации: 3,527
  • Доброму, добро да прави, злому с ножа по главата!
    • Профилът ми във VBOX7
  • Зодия: Gemini Gemini
  • Religion: Christianity-Orthodox Christianity-Orthodox
При 48% от българските първокласници майчиният език не е български

Което значи, че при нивото на ЕнтЕлЕгЕнтност на тия индивидчета ще се получи следното:

При 24 % от второкласниците майчиният език не е български

Следователно:

При 12 % от третокласнвиците майчиният език не е български

Следва, че:

При 6 % от чеутвъртокласниците майчиният език не е български

И разбира се:

При 3 % от петокласниците майчиният език не е български

Неактивен Norton

• Senior Member
Скоро централните емисии новини ще трябва да ги изместят в 16.10 ч.

Неактивен Николай

• Junior Member
  • *
  • Публикации: 27
Шегата на страна.Ситуацията,в която се намира си е плачевна.48% процента не малко,имайки се предвид,че този процент ще се увеличава с всяка година.Решението на проблема си е просто,но не мисля,че някой може да ми намери жена,която да се навие да има толково деца,колкото останалите малцинства.
Но какво да очакваме,след като тръгнахме(тоест ни помъкнаха) по пътя на западна(ла) Европа,и ни промиват всеки ден мозъците с идеите на феминизъма или равноправието и толерантността(точно тези неща доведоха до края на древна Гърция и Римската империя).Ако някой ми каже държава,в която патриахлните ценности още ги има и 48 % от децата в нацална степен не говорят официалния език.Аз давам дума ще приема исляма(само дето никой н може да ми даде такава държава простто защото не съществува).
Но мен лично друго повече ме притеснява,колко процента от българите се интересуват за България и бъдещето на народът ни.И аз се питам кое е по страшно дали 48% да не говорят езика ни или пълната загуба българският дух,идиали и оставане на България без българи и без спомен за нас.

Неактивен eдин Бългaрин

• Banned
  • Senior Member
  • *
  • Публикации: 632
  • Копам османската сгур
  • Religion: None None
Нещо ми се струва, че тази статистика е стъкмена. Или извадката е направена в разградско и търговищко.
Като се има предевид, че циганята не ходят на училище, турците я се запишат, я не, е повече от ясно, че някой има за цел да внушава на българина колко трябва да се "изтолерасти", предвид "факта, че 48 % от първолачетата" на практика не били българи.
Глупости са това, да го еба.
По-тревожното е, че процентът на седемгодишните небългарчета като нищо може да минава 30.
Да не забравяме обаче, че тенденциите не са вековни явления а обикновено с 10-20-30 годишна давност.
И друго, което не требе да се забравя, че циганите мрат по-зрраво от българите - средностатистическият мангал на 18 години е я наркоман, я лепилар, я и двете. На 25 поне половината са алкоголендери.
Нямат шанс циганите.
Мизерните и несъвършените същества по принцип не оцеляват в дългосточен план.
Така е отредил Бог.
Истината има качеството да бъде винаги сурова. Може и да не е най-доброто, което ти се иска да чуеш. Но тя си е истина.
------------------------------
комунист = интернационалист = глобалист = евроатлантик = боклук

Неактивен omerzen

• Premium user
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 4,223
  • R.I.P. 2015
Това е катастрофа.
За да разберат европейците поведението на циганите, първо европейците трябва да разберат че циганите не са европейско население.

Неактивен BulgarianBlood

• Forum Member
  • **
  • Публикации: 271
  • Зодия: Capricorn Capricorn
Съгласен съм с един Българин.

Циганите не са заплаха за демографската картина тук. По-лошото е културното асимилиране на българите от циганите. Може и 80% да са циганите, но ако българите държат на българщината, образоват се и се развиват, въпрос на време ще е да изселим мангалите някъде, без агресия. В Ливан има 10% християни и 90% мюсюлмани, но християните де факто управляват страната, защото са много по-образовани.

Неактивен Norton

• Senior Member
В Ливан има 10% християни и 90% мюсюлмани, но християните де факто управляват страната, защото са много по-образовани.

А тук не можем да спрем българите да слушат циганска музика (чалга) и не можем да ги отучим, да не казват на всяко второ изречение "евала".

Неактивен Преспанец

• Registered user
  • Senior Member
  • Публикации: 807
В Ливан има 10% християни и 90% мюсюлмани, но християните де факто управляват страната, защото са много по-образовани.
В Ливан християните са някъде около 30%, а властта е разделена. Християнин-маронит задължително трябва да е президента, сунит да е министър-председателя, а шиит да е председател на парламента.

Иначе християните, заради факта, че са такива, са над мюсюлманите.
« Последна редакция: Февруари 01, 2011, 01:58:10 от Наско »

Неактивен ФранкистTopic starter

• банкетен революционер
  • Premium user
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 2,406

Циганите не са заплаха за демографската картина тук.

Не бе,хич не са заплаха.Неееее!!!Стига сте говорили неща в които и вие самите не вярвате!

Не можах да разбера защо си мислите че като са лепилари и пияници не могат да имат деца.В провинцията по селата  почти няма цигани лепилари.А мога да ви кажа само едно  - в момента има села в които допреди 10-15 години не е имало жив циганин, а в момента са чисто цигански.Ами пообиколете малко из Родината - когато говорех миналата година на разни хора дето за 10 години само за морето бяха излизали от София,че в провинцията,по селата положението е страшно ,те ме гледаха с провиснало чене. Всъщност ако толкова сте спряли  - ще видим резултатите от преброяването ( ако разбира се не ги изфабрикуват).

Циганите са най-голямата заплаха за демографската картина ( изключвам самите нас,заради липсата ни на демографска политика) - няма какво да се лъжем  - и не става въпрос за това дали ги пускали на училище или не ( както каза Amenhotep - в пети клас те ще бъдат 3 %)  - но те са там!Те съществуват и се размножават по-бързо и по-мащабно от нас българите.И макар смъртността да е по-висока при тях ( коя смъртност обаче - май само тази в градското население) ,техния прираст е положителен,а нашия  - отрицателен.Това е истината ,това са фактите!

Неактивен Skarlet

• Hero Member
  • Публикации: 1,807
  • хуманистка
  • Зодия: Sagittarius Sagittarius

Неактивен Norton

• Senior Member
Виж как си съвпадат цифрите с една друга статистика:

ЕК: Всеки втори български ученик е неграмотен

Почти всеки втори български ученик има проблеми с четенето и разбирането на текст на родния му език. 41% от учениците у нас са в някаква степен неграмотни. Това съобщи Европейската комисия, огласявайки план за справянето с проблема до 2020 г. Според изследването почти всеки втори ученик у нас може да извършва само елементарни дейности, като да определи основната тема в текст или да намери отделна информация в него. България има сериозен проблем и с ранното напускане на училище - българчетата, които не довършват образованието си, са 38%. Повечето от тях напускат училище още след началния курс, а в Европа тенденцията е за отпадане около 8 клас. Това увеличава риска за българите впоследствие да не могат да си намерят работа заради ниска квалификация и ги обрича на дългосрочна бедност. В България 73% от отпадналите от училище изобщо не се появяват на трудовия пазар. Препоръчва се на учениците, които имат лоша успеваемост, да се предлагат допълнителни часове и да се осигуряват преподаватели на майчиния им език. Да се развиват вечерните училища, в които пълнолетни граждани да могат да си довършват средното образование.

Неактивен Amenhotep

• Pharaoh
  • Hero Member
  • Публикации: 3,527
  • Доброму, добро да прави, злому с ножа по главата!
    • Профилът ми във VBOX7
  • Зодия: Gemini Gemini
Цитат
За 48% от първокласниците майчиният език не е български

Никой до сега не каза коя аджеба е тая НЕИЗВЕСТНА соц-агенция, която е направила това "проучване".
Аз обаче имам информация, че това соц-проучване е 100% изфабрикувано и разнесено от моя бивш преподавател (Сергозострис Игнатон), който все-повече и повече взе да ми пада в очите.

Неактивен орикс

• Forum Member
  • **
  • Публикации: 362
lonely_rider  е много прав обиколил съм цяла България по командировки.И мога да ви кажа че по селата и малките градове основното население са основно цигани, българите са малцинство. А в големите градове ромските махали се увеличават бавно но сигурно.

Г-н Орешарски, срамувам се, че това са български народни представители.

Започната от Петкан

Отговора: 0
Прегледи: 645
Последна публикация Юли 06, 2013, 19:43:53
от Петкан
Първанов ще усмирява страстите Български и цигански

Започната от Атила

Отговора: 24
Прегледи: 3396
Последна публикация Септември 09, 2007, 13:08:09
от BGRocker
Българските съд и прокуратура