Външни сили цепели „Атака” 
четвъртък, 10 мар 2011 г. Вера Александрова
Ден след като стана ясно, че в "Атака" зрее напрежение, в партията заподозряха чужд сценарий за разцепление. Според хората на Волен някой иска да ги скара с ГЕРБ, за да оттеглят националистите подкрепата си за управляващите. Външен сценарий за разцепление на „Атака” видяха депутатите на Волен, ден след като се разбра, че в партията зрее напрежение.
В сряда стана ясно, че трима депутати подозират, че са задлъжнели с 300 000 лв. за сметка на партията. Валентин Николов, Кирил Гумнеров и Огнян Пейчев смятат, че са изтеглени заеми от 150 000 евро, за които те дали гаранция с подпис като знак на лоялност към "Атака".
„Разбира се, че зад това, което става, има нечий интерес и някаква инициатива”
каза депутатът на Волен - Явор Нотев. Той обаче отказа да назове имена, защото няма доказателства и не иска да засегне никого. „Това, което се случва, никак не ми е приятно и не е нещо, което подминавам без да му отдам значение”, каза още Нотев.
Колегата му Стоян Иванов пък направо обяви, че
някой иска да скара ГЕРБ и „Атака”, за да оттеглят националистите подкрепата си за управляващите.
„Интересите са както икономически, така и политически”, каза той и прати топката в полето на „Синята коалиция”. Според Иванов скандалите в „Атака” имали връзка с излезлите данни за договори, които са подписвани по времето на Костов за „Марица Изток”. „Също така
с интересни мажоритарни кандидати на СДС, които се оказват хора, разследвани в електроразпределителните дружества за много големи нарушения”,
допълни депутатът.
Иванов беше категоричен, че не е подписвал запис на заповед и припомни, че вече са били извършени проверки по тези обвинения и се е оказало, че те не са верни.
Според Огнян Стоичков пък
„Атака” има своя идейна платформа, зад която стоят 400 000 човека и двама или трима не са решаващи.
„Към момента в тази конфигурация на парламента, не са решаващи”, каза Стоичков и допълни, че това не означава, че с удоволствие ще се лиша от колегите. Депутатът припомни и че в деловодството на Народното събрание няма входирани молби за напускане от колегите му.
Първият напуснал „Атака” в този мандат, Камен Петков, пък обясни, че прокуратурата трябва да се самосезира
по данните на бившите му колеги . Той обаче беше категоричен, че причината за неговото излизане от „Атака” не са записи на заповеди, а неразбирателството с ръководството за безусловната подкрепа на управляващите. „Не си спомням да съм подписал запис на заповед”, каза още Петков и не се ангажира с прогноза дали групата на „Атака” няма да се разпадне.
http://www.bnews.bg/article-24216