ПП "Нова Зора"

• 99 Отговора
  • 7184 Прегледи

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

Неактивен Schagane

• **
  • 56
  • +47/-8
  • Спокойният ум покорява цялата вселена. Чуанг Дзъ
ПП "Нова Зора"
« -: Април 04, 2007, 21:13:17 »
Здравейте, някой има ли информация за Политическа партия "Нова Зора"? Според някои това е партията дала идеологията на Коалиция "Атака", а след това е измамена /заедно с останалите членове на коалицията/ от г-н Сидеров. Гледах части от устава и програмата, наистина приликата е поразителна, а и девизът и е "България над всичко".
« Последна редакция: Декември 22, 2016, 13:55:52 от Hatshepsut »
Мълчах, не исках да го изрека,
ала проклет да съм до гроба си, узнай го:
Аз също съм ти син, макар
немил-недраг, Родино, майко!

Кръвта ми разпознава твоя глас,
но на челото с белег неизстинал,
все вярвах, ще заслужа оня час,
когато и на мен ще кажеш: "Сине..." - М. Минчев

*

Неактивен Nordwave

• Administrator
  • *
  • 4467
  • +1343/-0
  • Web Master Site
    • Български националисти
  • Интереси: История
  • Зодия: Capricorn Capricorn
Re: ПП "Нова Зора"
« Отговор #1 -: Април 04, 2007, 21:23:36 »
Здравейте, някой има ли информация за Политическа партия "Нова Зора"? Според някои това е партията дала идеологията на Коалиция "Атака", а след това е измамена /заедно с останалите членове на коалицията/ от г-н Сидеров. Гледах части от устава и програмата, наистина приликата е поразителна, а и девизът и е "България над всичко".

http://www.novazora.net/zora/index.html  :)
« Последна редакция: Декември 22, 2016, 13:52:26 от Hatshepsut »

*

Неактивен Селянин

• 4
  • +4/-0
« Отговор #2 -: Април 04, 2007, 21:48:58 »
Честно казано не виждам "Ново зора" при българските националисти. Въобще целият "ляв национализъм" нещо намирисва. Такива хора винаги са верни и действат заедно със "Столетницата".

*

Неактивен Исперих

• 1647
  • +430/-132
  • Всички комунисти под земята! (надпис в мина)
« Отговор #3 -: Април 04, 2007, 23:26:12 »
Според някои това е партията дала идеологията на Коалиция "Атака", а след това е измамена /заедно с останалите членове на коалицията/ от г-н Сидеров.

Чакай сега! Обвиняваш Сидеров в едно от най-долните прегрешения, а пред името му слагаш "господин"!?  :-[ Не е лошо да внесеш малко яснота!
”Делото е свято, проклети ще бъдете, ако не продължите борбата” Г. Кондолов

*

Неактивен SSK

• **
  • 291
  • +214/-15
« Отговор #4 -: Април 04, 2007, 23:29:34 »
ИсперихІYІ,просто човека е учтив затова е сложил това "г-н"
Трябва да покажем на Света,че не всички сме като тях.

*

Неактивен Исперих

• 1647
  • +430/-132
  • Всички комунисти под земята! (надпис в мина)
« Отговор #5 -: Април 04, 2007, 23:40:22 »
Как може да бъде учтив с един от най-долните помияри! :o ? Аз това не го разбирам!
”Делото е свято, проклети ще бъдете, ако не продължите борбата” Г. Кондолов

*

Неактивен Schagane

• **
  • 56
  • +47/-8
« Отговор #6 -: Април 05, 2007, 00:06:36 »
Благодаря, Императоре, разгледала съм сайта от и до, просто очаквах мнения или сведения, така да се каже от извора.
А колкото до "г-на" - той като е "помияр", аз не съм. :) Това е просто учтиво обръщение.
За "Столетницата" във вестника /" Нова Зора"/ има доста /да не кажа прекалено много/ публикации против нея.

*

Неактивен Селянин

• 4
  • +4/-0
« Отговор #7 -: Април 05, 2007, 19:47:29 »
За "Столетницата" във вестника /" Нова Зора"/ има доста /да не кажа прекалено много/ публикации против нея.
Когато "Атака" влезе в парламента, много бързо се видя колко струват "левите" националисти. Веднага изтичкаха при БСП. това, че редовно пишат против БСП не означава, че не им е близка и че не изпълняват послушно. За случая има една много хубава поговорка: "Кръвта вода не става!". Всички леви, социалистически, русофилски и т.н. "националисти" са от другия лагер. Те никога не ще бъдат искрени българи.

*

Неактивен Schagane

• **
  • 56
  • +47/-8
« Отговор #8 -: Април 06, 2007, 17:28:15 »
Когато "Атака" влезе в парламента, много бързо се видя колко струват "левите" националисти. Веднага изтичкаха при БСП. това, че редовно пишат против БСП не означава, че не им е близка и че не изпълняват послушно. За случая има една много хубава поговорка: "Кръвта вода не става!". Всички леви, социалистически, русофилски и т.н. "националисти" са от другия лагер. Те никога не ще бъдат искрени българи.

Национализма е  един, той не може да бъде делен на ляв и десен.
 Просто  събирам информация за политическа партия - парламентарно представена - защото ми допаднаха хора, членове на тази партия, идеология и програма. Пък и няма нищо лошо в лявото, без него нямаше да има дясно. :)

*

Неактивен Селянин

• 4
  • +4/-0
« Отговор #9 -: Април 06, 2007, 20:03:09 »
Именно, "ляв" национализъм не може да има, както няма и "десен". "Левите националисти" в днешна България обикновенно искат да представят антиамериканизма си като национализъм. Освен това хората от "Нова Зора" съвсем сигурно(наистина 100%) са свързани с комунистическия режим и ДС.

*

Неактивен Schagane

• **
  • 56
  • +47/-8
« Отговор #10 -: Април 10, 2007, 16:45:55 »
Именно, "ляв" национализъм не може да има, както няма и "десен". "Левите националисти" в днешна България обикновенно искат да представят антиамериканизма си като национализъм. Освен това хората от "Нова Зора" съвсем сигурно(наистина 100%) са свързани с комунистическия режим и ДС.
Благодаря за информацията, ще го имам предвид при общуване с тях.

*

Неактивен BNS-Voin

• 1
  • +3/-0
« Отговор #11 -: Май 28, 2007, 03:08:51 »
 Червените генерали и техните думи "от национализма можем да спечелим много". Нова Зора ще гравитира около съюз Н.О.В.О., чиито говорител беше човек с видна естетична намеса по лицето от хирург и немалко пари. Червените караули отново яхват вълните на национализма, този път трябва да се внимава, за да няма излъгани.

*

Неактивен Ashikov

• **
  • 107
  • +59/-8
« Отговор #12 -: Септември 16, 2007, 12:39:34 »
Проф. Евгений Гиндев:

Лявата опозиция не може да промени политиката на БСП. Нещо повече. Ако БСП иска да участва като играч в българския политически живот, тя не може да води друга политика от тази, която води. Това се предопределя от днешното геополитическо състояние на света, от действащите на политическата арена глобални играчи и в крайна сметка - от съотношението на класовите сили в планетарен мащаб. Членовете и симпатизантите на БСП трябваше да са мислили по-рано за някои неща. Как може да се квалифицира удивителния факт, че по времето, когато 14-ият извънреден конгрес на БКП/БСП приемаше дългосрочната програма „Манифест за демократичен социализъм в България” (1990 г.) и доброволно се разделяше със своето комунистическо минало, социалистическото правителство на Андрей Луканов беше заето с разпространяването във Великото Народно събрание на печално известния „Проект Ран-Ът”, в чийто предговор се декларира: „България е избрала пътя на демократичния капитализъм... Признавайки този факт, новото правителство на България се обърна за съдействие към Фондацията на Националната камара на САЩ”.
    Излиза, че новонаименованата БСП като приемница на БКП е на теория партия на демократичния социализъм, а на практика - партия на демократичния капитализъм. С това се слагаше началото на социалдемократизирането на БСП и на превръщането й в “модерна лява партия”, според израза на тогавашния й председател Александър Лилов. Ето така бившите комунисти се превърнаха в социалдемократи.
    Защо тогава някои днес се тръшкат, че БСП не е това, което те са си мислили? В последните години много емблематични фигури от БСП се изказаха достатъчно определено:
    - “Който не иска да строи капитализма, няма място в БСП” (Татяна Дончева)
    - “БСП е партия на легитимния български капитал (Румен Петков)
    - “Ако някой си мисли, че когато е на власт, БСП ще строи социализъм, се лъже (Румен Овчаров)
    - “Който е недоволен от увеличаването на цените, да протестира в Брюксел” (Емилия Масларова)
    - “Не мисля, че в България има критично и скокообразно повишаване на цените” (Михаил Миков)
    - “С влизането ни в ЕС ще осъществим заветите на Ботев” (Сергей Станишев)
    - “Влизането на България в ЕС бележи успеха на една кауза, споделена от цялото общество в продължение на десетилетие и половина” (Георги Пирински).
    Е, какво повече искат да чуят членове и симпатизанти на БСП, за да се уверят, че БСП не е БКП, че БСП е друга партия - социалдемократическа.
    Това е партия, сраснала се с капиталистическата обществено-икономическа система и приела като свои правилата на политическата игра на тази система - тя е буржоазна партия. В това няма лошо.
    Във времето, в което живеем, има нужда от какви ли не партии, защо да няма и социалдемократическа партия? В известен смисъл тя се мъчи да “облагородява” капитализма, да му придава “човешко лице”, но винаги остава част от него, нужна и важна част.
    В този смисъл руският автор Андрей Паршев пише в книгата си “Защо настъпва Америка”: „САЩ много лесно управляват всяка страна, където на власт са социалдемократите. Много своеобразни хора са тези социалдемократи. Те, ако не генетично, то така да се каже функционално, са предатели.
    Много често те произлизат от низините, от работническата класа и от селяните, но са призвани да управляват така, че и работниците, и селяните да жертват собствените си интереси в полза на капитала. Затова и в международните отношения социалдемократите са склонни да продават националните интереси - консерваторите мислят и действат по-твърдо”.
    Историята на БСП, или по-точно казано, най-новата история на БКП, е убедително доказателство за твърдението на руския автор. Колкото и да е печално, истината е една: БСП предаде интересите на класата заедно с интересите на мнозинството от българския народ и напусна бойното поле. И това не се отнася само до ръководната прослойка - капитулира мнозинството от членовете на БКП. Ето още една причина да се съмнявам в успеха на “лявото крило” на БСП. Ако прочетете внимателно “Манифест на левицата в БСП”, от 12.08.2006 г., и вашите съмнения ще нарастват. В предложената “Визия за България през следващите 5-10 години” няма да намерите нито една комунистическа мисъл, но затова пък ще се сблъскате с нов термин като “информационен социализъм”. От някои и други разяснения излиза, че информационният социализъм е социализмът на новата епоха на знанието. Никой обаче не знае каква е тази нова епоха на знанието (може би това е марксическата теза за превръщане на науката в непосредствена производителна сила?). И защо социализмът трябва да се нарича “информационен”, а не социализъм на знанието например. Просто това са поредните словесни трикове, с които се прикрива пълното теоретично безсилие. По определение “лявото” в БСП си е капиталистическо “ляво”, защото има и “леви” капиталисти - спомнете си Фридрих Енгелс. Но нека да не оскърбяваме паметта на великия човек и да не го сравняваме с неподходящи личности. С други думи, БСП си е БСП и друга не може да бъде. Който я харесва - в нея, който не я харесва - вън от нея.
    До голяма степен БСП изпълни “историческите” са задачи за т. нар. преход. Казвам “така наречения”, защото “преходът” си беше чиста проба контрареволюция. Една от тези задачи беше налагането на пълен контрол върху “лявото пространство" и неговото окупиране чрез маргинализиране на комунистическата идея и пълна дискредитация на възникващите комунистически обединения по всички възможни начини.
    Тази политика успя. Днес в “лявото” пространство няма сериозни политически играчи, както и сили , които да го консолидират. Причините не са само в БСП. Ще скицирам някои от тях, като ги сведа в две групи.
    Първата група ще нарека теоретични причини. Съвременните български комунисти не могат да дадат смислен отговор какъв политически проект предлагат на обществото и с какви научни доводи могат да го защитят. Дали това е известният, да го наречем класически, модел на социализма, или става дума за нещо малко по-друго. Ако става дума за класическия социализъм, следва изключително неприятният въпрос защо той се провали и дали такъв провал няма да се повтори. Ако пък социализмът е “нов”, става дума какво е това “ново”, доколко то е социализъм по определение и какви са реалните му перспективи за реализиране, т.е. в каква обстановка и с какъв инструментариум ще се търси неговата реализация.
    Втората група причини ще нарека практически или нравствени. Тях ги свеждам до отговора на един-единствен въпрос: защо БКП 100 години приканваше и водеше българския народ към социализъм и комунизъм и в края на краищата го доведе до капитализъм?
    Без ясен, честен, откровен и категоричен отговор на този въпрос за никаква българска комунистическа партия, нито единна, нито на части, не може и дума да става. И накъде, собствено казано, обещават да ни водят “новите” комунисти? Може би беше по-просто да не разрушават постигнатото или най малко - да се бяха борили да го запазят?
    Аз не призовавам никого да става днес партизанин, защото никой няма и да стане. Но пред гробовете на загиналите за идеята, пред погубения труд на милиони честни и самоотвержени борци и строители, тези, които днес искат да се наричат комунисти, трябва да паднат на колене и да поискат прошка. С това започва трънливият път на пречистване и доказване на готовността за нови жертви при “щурма на небето”. Аз се съмнявам, че такъв катарзис е възможен днес, съмнявам се, че е възможен и утре.
    Преди много, много години, Карл Маркс е казал следното: „Срамът, това е своего рода революция... Срамът - това е своеобразен гняв, само че насочен навътре. И ако цялата нация наистина изпитва чувство на срам, тя прилича на лъв, който се готви за скок" (Маркс, Енгелс, Съчинения, том 1. София, 1957 г., стр. 357).
    Ако ми е простено, бих сменил само думата “нация” със словосъчетанието “българските комунисти”. С други думи, когато тези, които се наричат “български комунисти”, се засрамят, може да разчитат на историческа перспектива.
    От казаното следва, че “създаването на единна партия на комунистите в България”, за което призовават проф. Нисим Аладжем в бр.29/2007 г. на в. “Нова Зора” и един от днешните “комунистически” лидери Александър Паунов (в. “Дума” от 25.05.2007 г.), е приятно, но неосъществимо и ненужно пожелание. За съжаление!
    Малко по-другояче стои въпросът за единението на “левите” сили в България. Аз разбирам единението “в ляво от центъра” като широка коалиция на партии, граждански движения и непартийни организации върху основата на няколко прости и разбираеми принципи, приемливи за всички. Такива принципи може да бъдат: родолюбие, народовластие, справедливост, политическа държава. Родолюбието предполага оцеляване на българската нация и запазването на нейната цивилизационна идентичност.
    Народовластието предполага използването на властта в интерес на мнозинството от народа.
    Справедливостта изисква освобождаването на хората от икономическо, финансово и политическо подтисничество и експлоатация. Политическата държава предполага съжителство на равноправни индивиди върху основата на българската народност.
    Спазвайки тези и подобни на тях принципи, и заобикаляйки по възможност каквато и да е партийност, Коалицията на Единния национален фронт трябва да приеме програма - минимум от не повече от 10-12 точки, и да насочи цялата си енергия и внимание към осигуряване на тяхното пропагандиране и изпълнение.
    Такава цел може да се реализира чрез политическо представителство на Единния национален фронт в политическото пространство с получаване на поне 10% от действителните гласове на предстоящи парламентарни избори. При подобна или сходна ситуация фронтът би могъл да решава следните политически задачи:
    1. Да положи сили и да участва в пълното разгромяване и терминиране на остатъците от перестроечното българско “дясно”, заразено от пещерен антикомунизъм и примитивна русофобия - то е вредно за България.
    2. Да подкрепя “лявата” опозиция в БСП като важен реален инструмент за обуздаване на безумните прокапиталистически залитания на партийната върхушка.
    3. Да създава в себе си идейна и доброжелателна обстановка за консолидиране на привържениците на комунистическата идея и да съдейства за възсъздаване на Българската комунистическа партия в перспектива.
    4. Да брани цивилизационната независимост на България, нейният славянски характер и дружбата с великия руски народ.
    5. Да се бори срещу икономическия геноцид, срещу олигархията и плутокрацията, срещу бандитската експлоатация и чуждоземната експанзия, за оцеляване на българския етнос.
    Постижими ли са такава цели?
    Единният национален фронт не притежава богати спонсори, няма собствени средства, не разполага с възможности за натрапчива реклама като сериала “Монк”, нито пък база за масово информиране на гражданите. Той ще бъде преследван, осмиван, притискан, заплашван от водещите политически субекти, тъй като ще представлява реална опасност за тях.
    Единният национален фронт ще работи във враждебна обстановка и ще бъдат необходими големи усилия и жертви за постигането на минимални резултати. Затова колкото по-крайна е програмата-минимум и колкото е по-близо до непосредственото народно битие, толкова шансовете са по-големи.
    Не трябва да има никакъв страх от обвинения в популизъм или в упреци за невъзможността за реализиране на конкретни искания, или че в ЕС няма да ни разберат, или дори в нравствената несъвместимост на някои постановки с широко пропагандирани и налагани идеи. Сигурен съм, че евентуалните критици нищо не разбират от това, което ще критикуват.
    Единственото условие, на което трябва да отговаря програмата минимум извън нейната консенсусност, е съвместима ли е тя със съществуващия обществен строй и дали нейното реализиране ще даде тласък за по-нататъшното преобразуване на обществото, а не дали исканията на програмата са достижими при съществуващото съотношение на политическите сили.
    Програмата минимум изразява какво Единният национален фронт изисква от съвременното общество и държава, а не какво очаква от тях.
    Аз ще скицирам някои постановки, които може да се включат в програмата минимум, без и най-малките претенции за абсолютна правота и истинност.
    1. Премахване на двойното гражданство.
    2. Въвеждане на праг за разплащания в брой (над този праг - само разплащане чрез банка).
    3. Въвеждане на прогресивен данък върху доходите и натурален данък “богатство”.
    4. Приемане на закон за българския език и за българската култура.
    5. Преминаването на естествените монополи под държавно управление.
    6. Въвеждане на минимално трудово възнаграждение и строги санкции при нарушаването му до пълна конфискация на имуществото на работодателя.
    7. Нулева толерантност към колективните права на различните малцинствени етнически групи.
    8. Въвеждане на системата на шерифството и на избор на райони съдии и прокурори.
    9. Забрана за носене и притежаване на оръжие на територията на страната.
    10. Повдигане на цената на труда до 50% от средната стойност за ЕС.
    11. Ежегодна индексация на заплати и пенсии най-малко с 60% от инфлационния индекс (извън други налагащи се увеличения).
    Не се съмнявам, че всеки може да добави още толкова към този списък. Добра основа за изработването на програмата на ЕНФ са предложените за обществено обсъждане 20 точки на ПП "Нова Зора".
    Именно затова окончателната редакция ще се формира при подписването на коалиционното споразумение. Най-доброто е в периода на подготовката на Коалицията, в няколко града - Пловдив, Варна, Плевен, Ст. Загора, Благоевград - да се проведат обществени обсъждания и резултатите от обсъжданията да се обобщят на коалиционно равнище.
    Заключителният етап от формирането на коалицията е изпълнен с изненади, трудности и непредвидими подводни камъни. Публична тайна е, че повечето от предполагаемите участници в Коалицията представляват “един файтон” политически или граждански субекти, които трудно могат да докажат реалните си членове и още по-трудно могат да гарантират, че ги контролират. Често един и същ човек членува в няколко организации и дори в няколко партии, повсеместна практика е и прехвърлянето от партия в друга партия в последния момент. Хората се шегуват, че има много вождове, а малко индианци. Ето защо подписването на споразумението за създаването на Единния национален фронт е половин свършена работа, че и по-малко. Аз съм почти сигурен, че сегашните ръководители, които се стремят и искат създаване на Коалицията не са най-подходящите да станат нейно лице, но по всяка вероятност ще трябва да се примирим с тях. Те може да бъдат балансирани с широкото привличане на граждански и обществени движения. Независимо от всички уговорки, влиянието на тези структури в управлението на социума непрекъснато нараства и тази тенденция не трябва да се пренебрегва (тя се нарича мултилатерална политика). В българския случай обществените и гражданските организации създават фон, който притежава силно психологическо действие. В комбинация със също така силни и действащи лозунги Единният национален фронт може да компенсира до известна степен обективните пречки на съществуващата обществено-политическа среда и да постигне част от целите си.
    Не храня илюзии, че субективният фактор като личен интерес няма да има силно влияние върху образуването и функционирането на Единния национален фронт. Участието в политиката може да бъде доста доходоносно и немалко политически лица затова ще се мъчат да влязат в Коалицията. Борба за постове, за влияние и за място под слънцето ще има и само зрелостта на участниците може да я вкарат в поносими граници.
    Съдбата на “Коалиция НО "Атака” е показателна и нещо подобно за в бъдеще не бива да се допуска. Колкото по-малко бивши лица, вече заразени от опортюнизъм и притъркани към системата са на преден план, толкова по-добре.

Както се вижда, аз придавам на Единния национален фронт непартиен и родолюбив характер, което смятам за единствено възможно в днешната ситуация. Това, че той ще бъде “наляво от центъра”, е просто позициониране в едно по-привично виртуално пространство и несъмнено изразява демократична тенденция на противопоставяне на мнозинството от народа на олигархията и плутокрацията.
        В това намирам нравствената задача на Единния национален фронт. Българският народ е атомизиран, оскотен и се превръща в сбирщина от алчни егоисти, които се мъчат да оцеляват поединично. И тъкмо поединично няма да могат да оцелеят.
        Единният национален фронт трябва да върне човешкото достойнство на хората и вярата, че заедно те представляват голяма материална сила и че за тази заедност са нужни усилия, работа и жертви.
        Защото няма друг път.
Ловико - Видима Рак - 5:1
Етър Велико Търново - Ловико - 0:1
Ловико - Локомотив ГО - 2:0
Ловико - Добруджа - 2:2
Ловико - Хасково - 1:0
Ловико - Гигант Белене - 7:0
Ловико - Павликени - 5:0
Още желаещи?

*

Неактивен Бранник

• **
  • 50
  • +32/-7
  • Зодия: Virgo Virgo
« Отговор #13 -: Септември 16, 2007, 12:50:30 »
:-P - Ясно ти си от "ПП Нова Зора" нали? Вие сте нещо като леви националисти нали?
« Последна редакция: Май 02, 2009, 00:33:00 от Огражден »

*

Неактивен Ashikov

• **
  • 107
  • +59/-8
« Отговор #14 -: Септември 16, 2007, 13:35:41 »
Не, не съм от Нова Зора, но редовно чета вестника им и в по-голямата част удобрявам идеите им. А ако те интересува принадлежноста ми, аз съм член на БНС.
Ловико - Видима Рак - 5:1
Етър Велико Търново - Ловико - 0:1
Ловико - Локомотив ГО - 2:0
Ловико - Добруджа - 2:2
Ловико - Хасково - 1:0
Ловико - Гигант Белене - 7:0
Ловико - Павликени - 5:0
Още желаещи?